Kopia bezpieczeństwa to Twój najlepszy przyjaciel

Wyzwania w informatyce i elektronice

Kopia bezpieczeństwa to Twój najlepszy przyjaciel

kopia bezpieczenstwa

Jeszcze nigdy kopia bezpieczeństwa nie była tak potrzeba jak w dzisiejszych czasach. Ilość danych w postaci cyfrowej (Zdjęcia, dokumenty, projekty, emaile, kontakty, bazy danych) rośnie z dnia na dzień. Producenci dysków twardych i innych urządzeń do przechowywania danych, chcąc obniżyć koszty i jednocześnie zwiększyć wydajność i pojemność, stale szukają nowych materiałów. Czynniki te znacznie obniżają trwałość i niezawodność dysków pendrive –ów i innych urządzeń magazynujących. Firmy oferujące odzyskiwanie danych jak nigdy są obłożone zleceniami, a ze względu na coraz większe pojemności , wydłuża się czas odzyskiwania danych.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań na każdą kieszeń  do tworzenia kopi zapasowej. Do najpopularniejszych i najtańszych należą : Płyty CD, DVD, Pendrive. Kolejna grupa to przenośne Dyki twarde i urządzenia NAS. Do najbardziej profesjonalnych, używanych w firmach i korporacjach należą napędy i biblioteki taśmowe.

Najważniejsze jednak, aby kopię bezpieczeństwa wykonywać regularnie. Systematyczność to jedyna pewna w dzisiejszych czasach metoda na szybkie i tanie odzyskanie danych.