Odzyskiwanie danych – darmowe programy a profesjonalna usługa.

Wyzwania w informatyce i elektronice

Odzyskiwanie danych – darmowe programy a profesjonalna usługa.

Utrata danych to nieoczekiwana i nieprzyjemna sytuacja. Jeśli są to dane małej wagi jak muzyka czy filmy wystarczy je po prostu zakupić lub zgrać z innego źródła. Jeśli są to wrażliwe dane firmowe to sprawa staje się poważna. Brak dostępu do kontaktów, ofert, raportów może skutkować opóźnieniami i stratami finansowymi.

Odruchowo większość ludzi sięga po darmowe lub tanie programy do odzyskiwania danych, których jest duża ilość w Internecie. Są to dość użyteczne programy ale ze względu na swoje ograniczenia mogą być tylko stosowane w przypadku skasowania plików lub sformatowania dysku, a i na tym polu ich działanie pozostawia czasem wiele do życzenia.

Alternatywą dla samodzielnego działania jest odzyskiwanie danych w profesjonalnym laboratorium. Tego typu firmy są wyposażone w profesjonalne oprogramowanie, które potrafi kontrolować dysk w trybie serwisowym i odczytywać dane nawet przy częściowo uszkodzonych głowicach. Poza tym profesjonalne laboratorium odzyskiwania danych ma z góry ustalone procedury postępowania i są one tak opisane, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo dla nośnika z którego będzie prowadzony odzysk danych.

Zanim oddasz dysk do, którejś z firm odzyskujących dane sprawdź ich kwalifikacje. Przede wszystkim przejrzyj stronę internetową firmy i zobacz czym się zajmuje. Jeśli w jej ofercie jest mydło i powidło to znaczy, że nic nie robią dobrze i chwytają się wszystkiego na czym można zarobić jakiś grosz. Jeśli strona jest poświęcona tylko odzyskiwaniu danych to wykonaj telefon i porozmawiaj z obsługą. Wiele pseudo laboratoriów to satelity dużych firm lub firmy pośredniczące. Nastawione są przyjmowanie jak największej ilości zleceń i pobierają opłatą za analizę. Jeśli Firma jest profesjonalna i ma na miejscu własne laboratorium raczej nie będzie pobierała takiej  opłaty ponieważ jest to bardziej uczciwa opcja dla klienta. Spytaj również czy w przypadku braku możliwości odzyskania danych będzie pobrana jakaś opłata. Profesjonalne laboratorium ma na tyle dużą skuteczność, że nie musi pobierać opłat za nieudane zlecenia aby utrzymać się na rynku.

Dla przypomnienia . Zawsze rób systematyczną kopię bezpieczeństwa. Jest to jedyna skuteczna metoda odzyskiwania danych w szybki i tani sposób. Jest to gwarancja bezpieczeństwa dla Ciebie czy Twojej firmy.